Na seznamu pasažérů havarovaného antonova jsou tři mladí Češi

Na palubě letadla, které se zřítilo v Kambodži, byli s největší pravděpodobností i tři Češi. Naše zastupitelství v Bangkoku získalo oficiální seznam pasažérů, na kterém figurují i tři mladí lidé s českým občanstvím. Český velvyslanec Ivan Hotěk teď zjišťuje další informace přímo v Kambodži, jak Radiožurnálu potvrdil jeho zástupce Michal Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kambodžští vojáci pátrají po zříceném letadle | Zdroj: ČTK

"Podle informace, kterou jsme získali z Phnompenhu, velvyslanec Hotěk se setkal se státním tajemníkem ministerstva zahraničních věcí Kambodžského království, který předal oficiální seznam pasažérů. A z toho je patrné, že na něm jsou tři čeští občané a pravděpodobně nastoupili do letadla. Máme informaci o tom, že se jedná o mladé lidi ve věku 19 až 21 let," uvedl zástupce českého velvyslance.

Podle mluvčí ministerstva zahraničí Zuzany Opletalové jde o tři mladé turisty - dvě ženy a jednoho muže. "My zatím nemůžeme spekulovat o jejich osudu, protože trosky letadla se zatím ještě nenašly, alespoň podle našich informací, i když ty jsou rozporuplné."

Velvyslanec Hotěk je teď společně s britskými diplomaty na cestě k údajnému místu havárie. Na palubě letounu An-24, který se zřítil krátce před přistáním v letovisku Sihanoukville, bylo 22 lidí, z toho 13 Jihokorejců. Letadlo ruské výroby zmizelo z radarů včera časně ráno. Kvůli špatné viditelnosti pravděpodobně narazilo do svahu.

K předpokládanému místu dopadu starého antonova se záchranáři kvůli špatnému počasí a hustě zalesněnému horskému terénu obtížně dostávají. Kambodžský premiér Hun Sen vypsal odměnu 5 tisíc amerických dolarů za nalezení vraku, podle něj je malá naděje, že by nehodu někdo přežil.

Marika Táborská, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme