Na slavnostní večeři do restaurací se letos vydá méně Belgičanů

Letošní vánoční a silvestrovskou večeři si chce v teple domova užít víc Belgičanů než loni. Alespoň ve vlámské části hostitelské země většiny evropských institucí. Dokládají to výsledky průzkumu Organizace vlámských hotelů a restaurací. Zároveň ale dokazují, že vlámské hospodyně za sebe často nechávají slavnostní večeři připravit profesionály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grand Place v Bruselu | Foto: Fotobanka Stock.xchng, Rob Tello

Podle průzkumu si letos u cateringových firem objednalo jídlo pro vánoční stůl o 10 % zákazníků více, než loni. Počet objednávek zákusků pro silvestrovskou noc stoupl o 15 %.

To ale znamená, že o to méně lidí se na slavnostní vánoční oběd nebo na silvestrovskou veselici vydá do některého z gastronomických podniků.

Podle Organizace vlámských holetů a restaurací za tím stojí nastupující těžká ekonomická situace, zákaz kouření v restauracích a barech a také důslednější policejní kontroly řidičů. Řada restaurací se proto pro nedostatek zájmu rozhodla přes svátky zavřít.

Belgičané chtějí šetřit a trávit svátky více doma. Utrácejí ale více za sváteční výzdobu svých příbytků. Podle průzkumu jsou letos módní ozdoby sněhově bílé, perleťové a fialové.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme