Na slavnostní večeři do restaurací se letos vydá méně Belgičanů

Letošní vánoční a silvestrovskou večeři si chce v teple domova užít víc Belgičanů než loni. Alespoň ve vlámské části hostitelské země většiny evropských institucí. Dokládají to výsledky průzkumu Organizace vlámských hotelů a restaurací. Zároveň ale dokazují, že vlámské hospodyně za sebe často nechávají slavnostní večeři připravit profesionály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grand Place v Bruselu | Foto: Fotobanka stock.xchng, Rob Tello

Podle průzkumu si letos u cateringových firem objednalo jídlo pro vánoční stůl o 10 % zákazníků více, než loni. Počet objednávek zákusků pro silvestrovskou noc stoupl o 15 %.

To ale znamená, že o to méně lidí se na slavnostní vánoční oběd nebo na silvestrovskou veselici vydá do některého z gastronomických podniků.

Podle Organizace vlámských holetů a restaurací za tím stojí nastupující těžká ekonomická situace, zákaz kouření v restauracích a barech a také důslednější policejní kontroly řidičů. Řada restaurací se proto pro nedostatek zájmu rozhodla přes svátky zavřít.

Belgičané chtějí šetřit a trávit svátky více doma. Utrácejí ale více za sváteční výzdobu svých příbytků. Podle průzkumu jsou letos módní ozdoby sněhově bílé, perleťové a fialové.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme