Na slovenském ArtFilmu ocenili Dagmar Havlovou

Na Slovensku odstartoval filmový maratón - Mezinárodní festival ArtFilm. Jeho třináctý ročník přináší hned několik změn. Mění se například dějiště - promítat se bude jak v lázeňském městě Trenčanské Teplice, tak i v nedalekém Trenčíně. Mezinárodní přehlídku zahájila slovenská premiéra české komedie Román pro ženy režiséra Filipa Renče. Diváci shlédnou celkem 170 filmů z 30 zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Lasica | Foto: Samuel Kubáni | Zdroj: ČTK

Do křesla prezidenta festivalu usedl poprvé Milan Lasica. Premiéru má i udělování hlavní ceny: soutěží se o Modrého anděla. Jednotlivé snímky posuzuje mezinárodní porota pod vedením známého ruského básníka, spisovatele a scénáristy Jevgenije Jevtušenka. ArtFilm přináší devět nesoutěžních sekcí, mezi nimiž je například i speciál věnovaný legendárnímu Marcello Mastroianimu.

Také letos byly uděleny za mimořádný přínos kinematografii dvě ceny Hercova mise. Měděnou tabulku se svým jménem na Most slávy vlastnoručně připevnila Dagmar Havlová-Veškrnová. Příští týden čeká stejný slavnostní ceremoniál i světoznámou herečku Nastassju Kinski.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme