Na Slovensko přiletěli vězni z Guantánama

Na Slovensko už možná přiletěli tři vězni z amerického Guantánama. Z letiště v Košicích odjela policejní kolona doprovázená muži ze speciálních jednotek do záchytného tábora v Humenném. Ministerstvo zahraničí ani ministerstvo vnitra akci nekomentovalo. Přijetí vězňů ale oznámila před několika dny slovenská vláda, která do té doby spolupráci s americkou vládu na repatriaci mužů z Guantánama odmítala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Míče v drátech | Foto: Vít Pohanka

V záchytném táboře televize Markíza zastihla i náměstka policejního prezidenta Stanislava Jankoviče, což je v neděli velmi neobvyklé a nahrává to verzi, že na Slovensko přiletěli důležití pasažéři.

Jankovič odmítl cokoliv bližšího upřesnit, pouze poznamenal, že všechno je v pořádku a nehrozí žádné nebezpečí.

Slovenská vláda dříve uvedla, že vězni nepředstavují bezpečnostní riziko, protože v teroristické skupině nebojovali, pouze plnili pomocné úkoly jako řidiči nebo kuchaři. Důvod proč premiér Robert Fico změnil svůj odmítají postoj nejsou známé, většina obyvatel s přijetím vězňů nesouhlasí.

Ľubomír Smatana, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme