Na Slovensku havaroval autobus Student Agency, zemřeli čtyři cestující

Tragicky skončila cesta skupiny Slováků za prací do České republiky. Čtyři zemřeli při havárii českého autobusu společnosti Student Agency nedaleko Trenčína na západě Slovenska. Tři těžce zranění leží na jednotce intenzivní péče, další desítka lidí utrpěla lehká zranění. Autobus havaroval v noci na silnici 3. třídy, kam český řidič zřejmě omylem zabloudil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarovaný autobus společnosti Student Agency | Zdroj: ČTK

Ve tmě a v dešti vedl pětadvacetiletý řidič autobus do záhuby. Za volantem seděl teprve 30 minut poté, co v Trenčíně vystřídal svého kolegu.

Krátce po jedné hodině však záhadně odbočil z hlavní silnice, kterou dobře znal, a po pár stovkách metrů narazil u obce Kostolná na úzké cestě do svahu. Autobus se převrátil na bok.

"Dostal smyk v zatáčce, vjel do příkopu, rozkývalo ho to a nadhodilo, potom se převrátil na bok. Tři lidi to vytáhlo ven a jsou mrtví," popsal nehodu jeden ze 47 pasažérů, kteří cestovali pravidelnou linkou z Bardějova do Prahy.

"Na místě zemřeli tři muži ve věku 55, 34 a 22 roků. Další žena podlehla zraněním v nemocnici. Jde o občany Slovenské republiky," řekla Radiožurnálu mluvčí trenčínské policie Katarína Hlaváčová. Vyloučila rovněž, že by měl řidič v krvi alkohol.

Zranění, z toho tři těžce, byli převezeni do nemocnic v Trenčíně, Bánovcích nad Bebravou a Prievidze. Nikdo není v ohrožení života. Oběti nehody zřejmě nepoužily bezpečnostní pásy. Ti, kteří vyvázli bez zranění, postupně dojeli náhradním autobusem do Prahy, případně zpátky do Bardějova.

Oba řidiče celý den vyslýchali kriminalisté a navečer je propustili. Šofér, který v době nehody seděl za volantem, měl podle policie řidičský průkaz na autobus pět měsíců. Před tím sedm let jezdil s nákladním vozem.

Firma Student Agency oznámila, že vytvořila krizový štáb a hodlá maximálně pomoci všem zúčastněným. "Uhradíme veškeré léčebné výlohy, odškodníme veškeré škody na zdraví, majetku i výdělku a poskytneme podporu pozůstalým," uvedla mluvčí společnosti Iva Svobodová. V České republice má krizová telefonní linka číslo 800 100 300, na Slovensku 0800 121 121.

V krátké době je to již druhé tragické neštěstí společnosti Student Agency. Minulý týden zahynula při nehodě v Itálii stevardka. Autobusu mířícímu z Prahy do Neapole vjel u Padovy do cesty kamion. Cestující tehdy vyvázli bez zranění.

Zdenka Turková, Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme