Na Slovensku končí kampaň před volbou prezidenta, favoritem je Gašparovič

Poslední den mohli kandidáti na slovenského prezidenta lákat voliče. Ve čtvrtek ráno končí předvolební kampaň, kterou politologové označují jako nudnou. Občané půjdou k urnám v sobotu. Favoritem voleb je podle průzkumů současný prezident Ivan Gašparovič, kterému šlape na paty pouze opoziční kandidátka Iveta Radičová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Gašparovič

Ivan Gašparovič | Zdroj: ČTK

Přestože prezident je důležitou politickou figurou, kandidáti tento rozměr potlačují, působí nekonfliktně a zdůrazňují nadstranickost. Přitom stranická podpora je ale pro oba hlavní kandidáty klíčová.

Ivanu Gašparovičovi kryjí záda nacionalisté ze Slovenské národní strany a především premiér Robert Fico. Ten jediný je v kampani pořádně slyšet a tvrdě a podle komentátorů také podpásově útočí na Ivetu Radičovou. Ta má podporu velmi oslabené opozice, umělců a občanského sektoru, nic zajímavého ale pro ni nevymysleli.

Neznámou zůstává volební účast, podle průzkumů se může pohybovat od 30 do 45 procent. Pokud nebude žádný ze sedmi uchazečů o post prezidenta zvolen již v sobotním prvním kole, uskuteční se rozhodující druhé kolo 4. dubna.

Přečtěte si také:
Na Slovensku vrcholí prezidentská předvolební kampaň
Václav Havel podpořil prezidentskou kandidátku slovenské opozice Radičovou

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme