Na Slovensku mě mučili, tvrdí bývalý vězeň z Guantánama. Policie to popírá

Slovenští policisté prý mučili bývalého vězně z věznice na americké základně Guantánamo, kterého Slovensko přijalo loni. Tvrdí to arabská televize Al-Džazíra. Slovenská policie obvinění popřela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie | Foto: Ministerstvo vnitra Slovenské republiky

Hašám bin Slití tvrdí, že policisté vtrhli do jeho slovenského bytu, zadrželi ho a zbili. Obvinění má podpořit reportáž, kterou odvysílala katarská televize Al-Džazíra a která obsahuje amatérské videozáběry policejního zásahu.

Slovenská policie násilí proti Tunisanovi popírá. Zákrok podle ní reagoval na neupřesněné porušení zákona. Incident teď vyšetří inspekce slovenského ministerstva vnitra.

Bývalý ministr obrany Lubomír Galko považuje zprávu o mučení, odvysílanou v arabských zemích, za vážné ohrožení bezpečnosti Slovenska.

„V tomto případě měl okamžitě nastoupit ministr vnitra Kaliňák a měl slovenskou veřejnost uklidnit a měl jí poskytnout všechny informace, které jí poskytnout mohl,“ řekl Galko.

Speciálním americkým vězením pro osoby podezřelé z terorismu prošlo za 13 let existence skoro osm set lidí. V současnosti jich tam zůstává asi stovka. Řadu propuštěných přijaly na základě dohody s Američany jiné země, než z jakých pocházejí. Konkrétně Slovensko přijalo osm bývalých vězňů.

ČTK, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme