Na Slovensku pokračují kontroly na silnicích kvůli zákazu českého alkoholu

Druhý den trvá na Slovensku zákaz dovozu a prodeje českého tvrdého alkoholu. Na výpadky příjmů si stěžují české likérky, které mají na slovenském trhu významný podíl. Spokojení jsou naopak slovenští výrobci. Jejich láhve zaplnily prázdná místa v regálech obchodů po českém alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie | Foto: Ministerstvo vnitra Slovenské republiky

Samotné stažení českých lahví z obchodů se obešlo bez vážnějších problémů. V Bratislavě inspektoři přistihli majitele dvou restaurací, kde se i přes zákaz nalévala becherovka, stará myslivecká a fernet.

Slovenská média citovala zástupce českých likérek, kteří se bojí o reputaci svých nápojů, pokud zákaz dovozu potrvá příliš dlouho.

Slovenské úřady mezitím dohlížejí na to, aby se z Česka na Slovensko žádný tvrdý alkohol nedostal. Policie a kontroloři zastavují v pohraničí namátkově kamiony a kontrolují jejich náklad. Na převážený alkohol se ptají policisté i řidičů osobních aut při běžných silničních kontrolách.

Vojtěch Berger, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme