Na Slovensku se předčasně vzbudili medvědi

Milovníci slovenských hor si musejí dávat pozor nejen na nástrahy tajícího sněhu, ale také na medvědy. Extrémně teplé počasí totiž probudilo převážnou část z 250 šelem, které tu žijí. Ochránci přírody varují, že setkání s ní může dopadnout tragicky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolik je sněhu na horách | Foto: Hory a lyže
Přehrát

00:00 / 00:00

Renata Havranová o probuzených medvědech

Nedostatek potravy a spánku vyvolává u této šelmy vekou agresivitu Největší problémy mají v okolí Velké Fatry a také v oblasti Starohorských a Kremnických vrchů. Ze všech zvířat tu prý spí pouze dvě. Ostatní se pohybují v blízkosti obydlených míst. Setkání s vyhladovělou šelmou je životu nebzpečné. Ochtánci příridy proto varují nejenom sturisty, ale i řidiče kamionů. kteří si za místo k odpočinku zvolí horský přechod na Donovalech. Právě odpadky na odpočivadlech jsou pro medvědy častým zdrojem potravy. Ochránci varují: Nikdy si nehrajte na mrtvého ani neutíkejte. Neúčinnější ochranou je vylézt na strom.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme