Na Slovensku se sčítají stažené výpovědi lékařů

Slovenským lékařům dnes vypršela lhůta hromadných výpovědí. Podle večerních statistik velká část lékařů výpovědi stáhla. V nejvíc ohrožených nemocnicích přesto dál chybí stovky lékařů. Není jisté, jestli ve čtvrtek půjdou do práce, přestože jim to nařizuje vyhlášený nouzový stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do protestů se zapojili i lékaři z Hornooravské nemocnice v Trstené | Foto: TASR

Zatímco většina nemocnic fungovala v posledních hodinách v normálním režimu, některé se stále potýkají s kritickým nedostatkem lékařů. Desítky lékařů odmítly pracovat s tím, že náhle onemocněli.

V Liptovském Mikuláši chce nemocnice skupinu lékařů dokonce žalovat, protože svojí absencí ohrozili dostupnost zdravotní péče.

Čtvrtek bude prvním pracovním dnem, kdy lékaři musí jít do práce přesto, že už jsou de facto nezaměstnaní. Vláda jim nařídila pracovní povinnost vyhlášením nouzového stavu. Lékařům, kteří to nebudou respektovat, hrozí i trestní stíhání.

Lékaři v některých nemocnicích i přes tuto hrozbu zvažují, že zůstanou doma. Lékaři podali hromadné výpovědi před dvěma měsíci. Nakonec se s vládou nedohodli hlavně na zvýšení platů.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme