Na Slovensku se znovu mluví o vládní krizi

Slovenskou vládu rozděluje novela zákona, upravujícího dvojí státní občanství. Někteří koaliční poslanci označují vládní novelu za stejně špatnou, jako samotný zákon a chtějí vlastní úpravu. Na Slovensku se tak během posledního půlroku už poněkolikáté mluví o vládní krizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: European Commission Audiovisual service

Slovenský parlament měl o dvojím občanství hlasovat dnes. Vláda ale nakonec svoji novelu stáhla z programu, protože někteří koaliční poslanci dali najevo, že ji stejně nepodpoří.

Do té doby, než vláda najde kompromis, bude dál platit zákon minulé Ficovy vlády, podle kterého každý, kdo požádá o cizí občanství, přijde o to slovenské.

Dostihy v přijímání zákonů s hlavičkou dvojího občanství začal loni na jaře maďarský premiér Orbán, když nabídnul občanství zahraničním Maďarům.

Slovenská premiérka Iveta Radičová se nedávno s Orbánem dohodla, že by otázku dvojího občanství mohla řešit normální dvoustranná smlouva, jakou má Slovensko třeba i s Českou republikou. Oficiálně chce Slovensko smlouvu navrhnout maďarské straně příští týden.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme