Na Slovensku sílí opatření proti extremismu

Za vyjadřování protimaďarských hesel skončili ve vazbě dva muži z Banské Bystrice. Jedná se o první výsledek opatření, které spustila slovenská policie proti extremistům. Speciální jednotky zřídil policejní prezident poté, kdy dva nezmámí muži napadli v Nitře studentku maďarské národnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obviněný v doprovodu policie | Zdroj: ČTK

Dva mladíci z Košic vyvěsili na stadionu transparent s nápisem Smrt Maďarům. Policie fotbalové fanoušky zatkla, obvinila z trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení a soudce je v noci poslal do vazby.

Podobný, avšak protislovenský transparent se objevil i na stadionu v Maďarsku, tamní policie ale případ odložila s tím, že trestný čin spáchán nebyl.

Slovenská policie mezitím intenzivně pátrá po dvojici holohlavých mládenců, kteří přepadli a zbili maďarsky hovořící studentku v Nitře, zatím bezvýsledně. Ve městě se na odpoledne chystá protestní pochod proti nesnášenlivosti a rasismu, jde o první občanský protest po sérii extrémistických incidentů.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme