Na Slovensku vrcholí prezidentská předvolební kampaň

Prezidentská předvolební kampaň na Slovensku nabírá na obrátkách a aktuální průzkumy stále favorizují současného prezidenta Ivana Gašparoviče. První kolo voleb začne příští sobotu a Gašparovič by teď dostal 52 procent hlasů. Opoziční kandidátka Iveta Radičová ztrácí 20 procent. Slovenská média ale upozorňují, že průzkum prováděl státní statistický úřad a nepůsobí důvěryhodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: www.bratislava.sk

Ústav pro výzkum veřejného mínění odmítl zveřejnit otázku, na kterou lidé odpovídali a především tají, kolik voličů půjde hlasovat. Právě účast ve volbách ale může výrazně prospět opoziční kandidátce Ivetě Radičové.

Tu v posledních dnech velmi tvrdě napadá premiér Robert Fico a analytici z toho vyvozují, že ve vládním táboře panuje nervozita. Jejich kandidáta Ivana Gašparoviče ale může uklidnit, že za favorita ho považují i sázkové kanceláře.

Předvolební kampaň je ale podle politologů nudná a kandidáti neukazují nic výjimečného. O zpestření se postarali pouze hackeři, kteří napadli stránky dvou kandidátů a trochu se na nich vyřádili.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme