Na Slovensku vychází kniha o případu Hedvigy Malinové

Na Slovensku se znovu mluví o případu Hedvigy Malinové. Do slovenských knihkupectví přichází tento týden kniha, která by mohla kauzu aspoň částečně objasnit. Hedvigu Malinovou měli v roce 2006 surově napadnout dva muži poté, co mluvila na veřejnosti maďarsky. Policie tvrdí, že si Hedviga útok vymyslela. Případ ve své době způsobil vážné třenice mezi Slovenskem a Maďarskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava v zimě | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Knihu s jednoduchým názvem Hedviga napsala novinářka Marie Vrabcová, která se případu věnuje už od začátku. Autorka jednoznačně stojí za verzí Hedvigy Malinové, pracuje se svědectvím psychiatra, který Hedvigu léčil i advokáta, který ji zastupuje.

Případ rozdělil slovenskou společnost, řada lidí považuje Hedvigu za lhářku. Bývalý premiér Robert Fico jen pár dnů po incidentu prohlásil, že si Hedviga zranění způsobila sama. Žádnou zdravotní újmu na Hedvize neshledal ani expertní lékařský posudek z loňského roku.

Po internetu přitom koluje řada fotografií surově zbité Hedvigy pořízených po útoku. Hedviga tvrdí, že ji policisté nutili, aby se přiznala, že si všechno vymyslela. Generální prokurátor celý případ dodnes neuzavřel.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme