Na Slovensku vyhlásili volby do nových samospráv

Předseda slovenského parlamentu Jozef Migaš dnes vyhlásil volby do zastupitelstev vyšších územních celků. Budou se konat 1. prosince letošního roku. Tento krok má zároveň odstartovat reformu veřejné správy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ačkoliv není začátek reformy veřejné správy na Slovensku příliš ideální, chybí například zákon o převodu kompetencí, je šéf parlamentu přesvědčen, že je nutné ji spustit. Migaš tím narážel na krizi ve vládní koalici a postoj Strany maďarské koalice, která podmínila další setrvání v kabinetu právě novelizací zákonu o vyšších územních celcích. Prohlásil, že za reformu je zodpovědná celá koalice, a proto považuje pálení mostů ze strany Maďarů za neprozíravou politiku. Šéf parlamentu zdůraznil, že o svém rozhodnutí vyhlásit volby do zastupitelstev právě dnes informoval všechny koaliční partnery a dodal, že chce otupit veškeré spekulace o tom zda se reforma na Slovensku vůbec uskuteční.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme