Na Slovensku vykolejil vlak, strojvůdce nepřežil

Jeden lidský život si vyžádala železniční nehoda na Slovensku. Přes vjezdem do železniční stanice Jesenské vykolejil zrychlený vlak jedoucí ze Zvolena do Košic. Při neštěstí zahynul strojvůdce, několik cestujících utrpělo lehká poranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykolejený vlak | Foto: Jiří Zmek

Vlak vykolejil asi půl kilometru před obcí Jesenské v okrese Rimavská Sobota., kde měl pravidelnou zastávku. Kromě lokomotivy, která narazila do semaforu a převrátila se, mimo koleje skončily také čtyři z pěti vagónů. Ve vlaku v té chvíli cestovalo přibližně třicet lidí.

Podle posledních informací kromě několika škrábanců a šoku nebyl nikdo vážněji zraněn. Nehodu ale nepřežil strojvůdce. Záchranáři sice Dušana B. z trosek rychle vyprostili, ale přivolaný lékař mohl jen konstatovat smrt.

Příčiny nehody se vyšetřují. Zatím není jasné, zda nehodu způsobilo selhání člověka nebo techniky. Policie se z prvních poznatků nedomnívá, že by nehodu zavinila nějaká třetí osoba. Provoz na trati je zastaven.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme