Na Slovensku začalo stíhání vydavatelky Mein Kampf

Vydavatelka vůbec prvního vydání Hitlerovy knihy Mein Kampf ve slovenštině Agnes Burdová možná skončí před soudem. Vyšetřovatel už začal její trestní stíhání pro podezření z podpory hnutí potlačujícího práva a svobody občanů. Potvrdil to policejní viceprezident Imrich Angyal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Policie, hned jak zachytila signál, že má být kniha vytištěna, případ dokumentovala. Materiál poté policisté odevzdali vyšetřovateli a ten začal trestní stíhání. Nyní probíhá dokumentace a dokazování tohoto případu,“ dodal Angyal.

Podle trestního zákona hrozí vydavatelce v případě prokázání viny trest od tří do osmi let vězení. Vydavateli vůbec prvního nekomentovaného a úplného překladu Hitlerovy knihy v České republice Michalu Zítkovi soud vyměřil tři roky podmíněně a dvoumiliónovou pokutu. Rozsudek dosud není právoplatný, neboť obhajoba se odvolala.

O „bibli nacismu“, jež se dostala na pulty knihkupectví těsně před Vánocemi, je prý mezi Slováky obrovský zájem. Podle listu Sme je pětitisícový náklad sporného díla, které je opatřeno i vysvětlujícím komentářem, už vyprodán.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme