Na Slovensku začalo stíhání vydavatelky Mein Kampf

Vydavatelka vůbec prvního vydání Hitlerovy knihy Mein Kampf ve slovenštině Agnes Burdová možná skončí před soudem. Vyšetřovatel už začal její trestní stíhání pro podezření z podpory hnutí potlačujícího práva a svobody občanů. Potvrdil to policejní viceprezident Imrich Angyal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Policie, hned jak zachytila signál, že má být kniha vytištěna, případ dokumentovala. Materiál poté policisté odevzdali vyšetřovateli a ten začal trestní stíhání. Nyní probíhá dokumentace a dokazování tohoto případu,“ dodal Angyal.

Podle trestního zákona hrozí vydavatelce v případě prokázání viny trest od tří do osmi let vězení. Vydavateli vůbec prvního nekomentovaného a úplného překladu Hitlerovy knihy v České republice Michalu Zítkovi soud vyměřil tři roky podmíněně a dvoumiliónovou pokutu. Rozsudek dosud není právoplatný, neboť obhajoba se odvolala.

O „bibli nacismu“, jež se dostala na pulty knihkupectví těsně před Vánocemi, je prý mezi Slováky obrovský zájem. Podle listu Sme je pětitisícový náklad sporného díla, které je opatřeno i vysvětlujícím komentářem, už vyprodán.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme