Na Sněžce zemřela Češka, 200 metrů pod vrcholem ji našli polští turisté

Na české nejvyšší hoře Sněžce v sobotu odpoledne zemřela česká turistika. Ženu našla skupina Poláků kousek pod vrcholem v bezvědomí. Přivolaní zdravotníci už ji ale nedokázali zachránit. Informace přinesla polská zpravodajská televize TVN 24.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tělo ženy se našlo 200 metrů pod vrcholem Sněžky. | Zdroj: ČTK

"Dostali jsme hlášení o turistce v bezvědomí, ležící na stezce asi 200 metrů od vrcholu Sněžky," řekl polské televizi náčelník krkonošských záchranářů Slawomir Czubak s tím, že záchranáři pak přes telefon udělovali instrukce, jak poskytnout první pomoc.

Když se na místo dostali záchranáři, začali s oživováním, než ženu předali leteckým záchranářům. "Žena nepřežila. Její tělo bylo předáno české straně," sdělil televizi zástupce policie z města Jelenia Góra.

Podle zástupce náčelníka Horské služby ČR pro oblast Krkonoše Pavla Jirsy se neštěstí stalo na takzvané Řetězové cestě poblíž vrcholu Sněžky. Tělo mrtvé turistky Horská služba převezla do Pece pod Sněžkou.

"Sedmačtyřicetiletá žena šla se skupinou osob na charitativní pochod, ale postihly ji zdravotní obtíže," řekl mluvčí hradecké policie Jan Čížkovský.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme