Na srbské hranici zadrželi vůz se 7 afghánskými migranty. Směřovali do Německa

Srbové zadrželi na hranicích s Chorvatskem sedm nelegálních migrantů ukrytých v nákladním automobilu. Vůz bulharské poznávací značky směřoval podle srbské televize RTS do Německa. Celníci auto zastavili kvůli běžné kontrole. Reagovali pak na podezření řidiče, který měl pocit, že se v nákladní části vozu někdo ukrývá. Všichni běženci pocházejí z Afghánistánu. V současnosti jsou v policejní vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústečtí policisté ve velkém kontrolovali vozidla kvůli nelegálním imigrantům směřujíícím do Německa | Foto: Jan Bachorík

Na srbsko-bulharské hranici začaly nedávno pracovat společné vojenské a policejní hlídky. Srbská pohraniční stráž informovala, že za necelý měsíc zachytila na hranici s Bulharskem přes 2000 migrantů. Zadržela také 24 pašeráků lidí.

Kvůli pašování uprchlíků se Bulharsko chystá ještě posílit stávající kontroly. Na silnicích ve vnitrozemí kvůli tomu plánuje zřídit řadu kontrolních stanovišť. Informoval o tom bulharský policejní šéf Christo Terzijski. Země po uzavření takzvané balkánské cesty zaznamenala větší počet pašeráků.

Většina běženců se tudy snaží dostat do Maďarska a dál do západních zemí Evropské unie.

Lenka Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme