Na stadion se zbraní. Republikáni ve Washingtonu navrhují zákon, který má zvýšit bezpečnost diváků

Legislativci z řad republikánů, vítězné strany letošních prezidentských voleb v USA, podali v americkém Washingtonu návrh zákona, který by návštěvníkům sportovních akcí umožňoval nosit s sebou na stadiony zbraně. Chtějí tím zvýšit bezpečnost. Týká se to i arén, kde se hrají dva nejpopulárnější sporty v USA – americký fotbal a baseball – a které pravidelně zaplňují desítky tisíc diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick (7) má zastání u spoluhráčů | Zdroj: Reuters

Máte v batohu plastovou lahev? Pokud ano, tak vyhodit, jinak vás dovnitř nemůžu pustit, slýchávají poměrně běžně návštěvníci sportovních akcí při kontrole u vstupu na stadion.

Ve Spojených státech by fanoušci nově mohli na tribunách posedávat se zbraní za pasem. A to i na duelech tamních nejoblíbenějších sportů amerického fotbalu a baseballu.

„Nošení zbraní na stadiony je striktně zakázáno. Návrh zákona jsme zatím neviděli,“ řekl deníku Washington Post šéf komunikace NFL Brian McCarthy s tím, že nová vyhláška by odporovala regulím nejslavnější soutěže amerického fotbalu i baseballové MLB.

Násilí na stadionech roste

Návrh podali republikánští legislativci Matt Shea, David Taylor a Bob McCaslin v návaznosti na rostoucí násilí na tribunách při utkáních NFL, které za posledních pět let lehce graduje.

„Pokud se bojíte vzít na zápas svou rodinu, je to problém,“ podotkla v říjnu Amy Trasková, bývalá výkonná ředitelka týmu Oakland Raiders, která byla i členkou bezpečnostního výboru NFL. „Týká se to všech 32 týmů, ne pouze jednoho. A v těch klubech se to ví, celá soutěž to ví,“ dodala Trasková.

Minulý týden zatkla policie v Kansasu tři lidi, kteří se zapojili do bouřlivých potyček na Arrowhead Stadium během derby mezi Kansas City Chiefs a Oakland Raiders (viz video níže). Fanoušci se údajně scházeli na parkovišti před stadionem už od poledne a popíjeli alkohol. Zápas přitom začínal až o půl osmé večer tamního času.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme