Na Staroměstské náměstí vtrhl hummer, velbloud a koza, napsaly N.Y.Times o Konvičkově akci

Nedělní protestní představení příznivců antiislamisty Martina Konvičky na Staroměstském náměstí si všimli i v zahraničí. „Zinscenovaný teroristický útok vyvolal v neděli v centru Prahy paniku především mezi turisty,“ informoval americký deník The New York Times. Barvitě líčí dění na pražském náměstí, reakce přítomných a jejich postoje. Nezapomíná ani na samotného iniciátora Martina Konvičku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci islámu na Staroměstském náměstí v Praze sehráli scénku představující invazi Islámského státu, vyděsili tím kolemjdoucí | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„Na Staroměstské náměstí vtrhl hummer. Jeho posádku tvořili muži s falešnými vousy ozbrojení maketami samopalů BB," začínají New York Times reportáž o nedělním představení antiislamistů Martina Konvičky v centru Prahy.

„Atmosféru dokreslovalo mávání vlajkou Islámského státu a karavana tvořená velbloudem a kozou. Aby nikdo nezůstal na pochybách, ozývalo se z podivného seskupení příznačné Allahu akbar a slepé výstřely."

Dopisovatel amerického deníku si všímá především toho, jak na falešný vpád džihádistů reagovali zahraniční turisté.

„Když mi došlo, o co se jedná, pověděl jsem nějakému zmatenému Američanovi, že se jedná jen o našeho místního kašpara, ale že mně to vtipné nepřipadalo,“ mluví v textu také majitel nedaleké košér restaurace Aaron Gunsberger.

Timesy odcitovaly i výrok Milana Chovance, který nazval na Twitteru celý protest jako známku „kretenizmu“.

Radka Nováková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme