Na stranu uprchlíků z Woomery se staví i Australané

Australská vláda stále odmítá ustoupit nátlaku nelegálních přistěhovalců, aby zmírnila přísnou proceduru získávání azylu. Imigranti se snaží ústupků dosáhnout hladovkou a v některých případech i pokusy o sebevraždu. Nelíbí se jim hlavně to, že na azyl musí čekat v naprosté izolaci. Kritická situace trvá hlavně v táboře Woomera. Na stranu uprchlíků se začali přidávat i obyvatelé Austrálie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlíci | Foto: ČTK/EPA | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Y. Nouzová o australském uprchlickém táboře

Spolu s tím, jak narůstá počet hladovkářů i těch, kteří se pokusili o sebepoškozování, se mění i atmosféra v celé společnosti. Celkem 9 nezletilých uprchlíků dalo vládě ultimátum nejprve do dnešního odpoledne a posléze do zítřejšího večera pod hrozbou hromadné sebevraždy. Oficiálně už proti existenci tohoto centra i celého systému vyřizování žádostí o azyl ilegálních uprchlíků podaly protest i Červený kříž i australská katolická církev. Federální vláda však zatím odmítá nátlak uprchlíků i veřejnosti a uzavření Woomery před dokončením nového náhradního centra za nemožné.

Markéta Kaclová, Yvona Nouzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme