Na summit G8 se sjíždějí i antiglobalisté

Demonstranti, kteří se sjíždějí na G8 do amerického státu Georgia, slibují klidné protesty. Nesouhlas s politikou nejvyspělejších zemí světa chtějí dát najevo, aniž by porušili zákony. Nemají se tady opakovat násilnosti, které před několika lety provázely vrcholnou schůzku Světové obchodní organizace v americkém Seattlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Pavel Novák

Noční přílet amerického prezidentského páru do Georgie z Evropy proběhl klidně a to je pro asi 20 tisíc příslušníků pořádkových sil, kteří hlídají summit G8 na ostrově Sea Island dobrá zpráva. Událost, na kterou se sjedou asi dvě desítky světových lídrů, je tentokrát vzdálena na míle daleko od míst, kam až policisté a národní garda případné demonstranty pustí.

Antiglobalisté vybudovali v městečku Brunswik své stanové městečko. 93letá aktivistka a pozorovatelka postupu policie PegMcIntireová mladším kolegům radí respektovat příkazy strážců sumitu. Po smrti Ronalda Reagana panuje ale v zemi spíše smířlivá nálada a každá snaha blokovat přístupové cesty nebo ničit majetek má být potlačena v zárodku.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme