Na summitu APEC se setkali Clinton s Putinem

Šéfové států a vlád z 21 členských zemí Rady pro hospodářskou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) dnes v Bruneji zahájili svůj výroční summit věnovaný především volnému obchodu. Před začátkem vrcholné schůzky se americký prezident Bill Clinton setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle amerických činitelů Clinton vyzval Moskvu, aby ze zdravotních důvodů propustila údajného amerického špióna Edmonda Popea, a snažil se získat informace o pondělním Putinově návrhu snížit počet jaderných hlavic USA a Ruska.

Pětasedmdesátiminutová schůzka Clintona s Putinem byla letos již čtvrtá a možná poslední před 20. lednem, kdy americkému prezidentovi končí funkční období. Oba státníci v Bruneji jednali také o vývozu ruských zbraní do Íránu, o ruské ekonomice a o regionálních ohniscích napětí, jako jsou Blízký východ a Korejský poloostrov.

Tématy vrcholné schůzky, která má v brunejské metropoli Bandar Seri Begawan skončit ve čtvrtek, jsou kromě světového obchodu také důsledky rychlého růstu využívání Internetu a prudký růst cen ropy. Očekává se, že přítomní vedoucí činitelé summitu využijí k mnoha dvoustranným schůzkám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme