Na svatbu britského prince Williama se připravuje i Indie

Dnešní královská svatba prince Williama a Kate Middletonové vzbuzuje velký zájem i v bývalé britské kolonii, v Indii. Není divu, Indie je součástí Společenství národů a její formální hlavou je nadále britský panovník. Na svatební den se připravují nejen indické televize, ale i kavárny, kde budou moci lidé sledovat dění v přímém přenosu. Všichni se ale shodují na tom, že důležité kriketové zápasy královská svatba ve sledovanosti určitě nepřekoná. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatba William Kate Británie | Zdroj: ČTK

„Tato pozvánka na svatební hostinu zařadila manžele Šingadiovy mezi světové celebrity“, začíná reportáž indické televize. Hrdiny jsou indičtí majitelé obchodu v Buckelburry, kde žijí rodiče Kate Middletonové a kde spolu s princem Williamem pravidelně nakupovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

I v Indii se chystají na svatbu Williama a Kate

„Brali si chléb, džusy a nějaké časopisy“, říká majitelka obchodu, která se v Indii rázem stala osobností. Stejně tak jako Kishore Patel, spolumajitel cukrárny, která peče dorty pro svatební hostinu. I on přišel do Británie z Indie.

Někdejší perlu v koruně britského impéria bude na svatbě reprezentovat indický velvyslanec. Místní média ale trpce nesou, že nebyl pozván žádný z někdejších indických maháradžů.

A i když své plány na svatební cestu zatím snoubenci neoznámili, v Indii nikdo nepochybuje o tom, že líbánky stráví novomanželé v některém z luxusních hotelů v indickém Rajastánu.

Jaromír Marek, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme