Na svět prý přišlo první klonované dítě

Ve Spojených státech se údajně narodilo první klonované dítě. Oznámila to Brigitte Boisselierová, vedoucí společnosti pro lidské klonování Clonaid v americkém státě Florida. Holčička jménem Eve se narodila ve čtvrtek a má prý být klonem třicetileté Američanky, která poskytla svou DNA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klonování

Brigitte Boisselierová na tiskové konferenci oznámila, že děvčátko přišlo na svět ve čtvrtek před polednem pomocí císařského řezu a váží něco přes tři kilogramy. Boisselierová, která je povoláním chemička, neprozradila, kde se dítě narodilo. Ví se jen to, že matka, jejíž DNA byla použita, je třicetiletá Američanka.

Pokud by se tato zpráva potvrdila, jednalo by se o identickou osobu s matkou. Tým společnosti Clonaid při klonování dítěte údajně použil stejnou metodu, jakou byla vytvořena legendární ovce Dolly.

Brigitte Boisselierová však nepředložila žádné vědecké důkazy potvrzující shodnost DNA matky a dcery. Na tiskovou konferenci jen přivedla amerického novináře, jenž si má sám zvolit tým vědců, který má zhruba do týdne tuto informaci potvrdit, anebo vyvrátit.

Mnoho vědců oznámení společnosti pro lidské klonování příliš nevěří s odkazem na technickou složitost. S nedůvěrou a rozhořčením na prohlášení Brigitte Boisselierové reagovali němečtí vědci. Zároveň znovu požadovali urychlené přijetí celosvětového zákazu klonování člověka. Pobouření zpráva vyvolala ve Francii. Naopak britský vědec Patrick Dixon, který se specializuje na otázky spojené s klonováním, se v Londýně nechal slyšet, že narození klonovaného dítěte je "naprosto neodvratné" a v "nejbližších týdnech" se narodí další klonované děti.

Marika Táborská, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme