Na světlo se dostaly varovné zprávy z doby před 11. zářím

41 měsíců po teroristických útocích na Světové obchodní středisko v New Yorku se ukazuje, že tajní agenti varovali před únosy letadel před 11. zářím 2001. Americký Federální úřad pro letectví dostal několik měsíců před tragédií opakované zprávy o činnosti Al-Káidy a jejímu odhodlání zaútočit na leteckou dopravu. Letecká správa nevzala varování vážně:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC v plamenech | Zdroj: Reuters

Na světlo světa se nyní dostala doposud nezveřejněná část závěrečné zprávy vyšetřovací komise amerického Kongresu, která se zabývala okolnostimi teroristických útoků z 11. září. Zpráva popisuje 52 varovných zpráv, které skončily na stole vedoucích představitelů Federálního úřadu pro letectví, ale nedočkaly se žádné odezvy v odbavování cestujících.

5 varování zmiňovalo to, že Al-Káida nacvičuje únosy letadel. Žádná ze zpráv ale nepředvídala to, co se stalo 11. září. Letecká správa tvrdí, že informace byly natolik nepřesné, že neumožňovaly přijmout konkrétní opatření.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme