Na thajském ostrově Samui zemřel český turista. Při fotografování spadl ze srázu u vodopádu

Dvaatřicetiletý český turista přišel o život na thajském prázdninovém ostrově Samui. Při fotografování se zřítil ze srázu u vodopádu, kam je zakázaný přístup. Muž spadl do hloubky 30 metrů. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila Irena Valentová z ministerstva zahraničí.

Bangkok (Aktualizováno: 9:13 23. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Buddhův chrám na ostrově Koh Samui v Thajsku | Zdroj: Pixabay

„Ministerstvo zahraničních věcí může potvrdit úmrtí jednoho Čecha v Thajsku. Smrt nastala v důsledku pádu z výšky. Dotyčný cestoval s větší skupinou Čechů, se kterými je naše ambasáda v Bangkoku v kontaktu. Zároveň jsme v kontaktu i s thajskou policií. Žádné podrobnější informace v tuto chvíli nemáme k dispozici,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz Irena Valentová z ministerstva zahraničí.

Před vstupem k vodopádu varují nápisy v několika jazycích, svah u něj je totiž strmý a kluzký. Přesto na místě dochází každý měsíc v průměru ke čtyřem nehodám, z nichž některé bývají i smrtelné, psala ráno německá agentura DPA.

Tělo Čecha bylo podle DPA vyproštěno až po několika hodinách, protože porost kolem vodopádu je velmi hustý.

Ostrov Samui se nachází na jihu Thajska v Siamském zálivu, asi 750 kilometrů jižně od hlavního města Bangkoku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme