Na Times Square už cvičně spouštěli světelnou kouli, na oslavy se chystá milion lidí

Nový rok už alespoň cvičně přivítali v New Yorku. Organizátoři tamních silvestrovských oslav totiž zkoušeli spustit křišťálovou kouli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční silvestrovské rituály na Times Square se musejí každoročně předem vyzkoušet | Zdroj: Reuters

Přihlížející budou odpočítávat konec roku, spolu s tím, jak se bude křišťálový kolos spouštět. Klesne přesně ve chvíli, kdy odbije půlnoc.

Spouštění koule je dlouhá tradice, kterou oslavy na Times Square prosluly.

Podle pořadatelů bude silvestrovské oslavy na Manhattanu sledovat prostřednictvím médií přes 60 procent Američanů. Na celém světě by je měla vidět až miliarda lidí.

Podle ředitele pořádající společnosti Jeffreyho Strausse je to totiž mezinárodní záležitost. Letošní oslavy zahájí třeba čínští umělci a vystoupí i hudebníci z Latinské Ameriky.

Přímo na Times Square bude slavit milion lidí. Nedílnou součástí jsou proto bezpečnostní opatření. Policejní jednotky se prý mají na pozoru před každou možnou hrozbou.

„Podle policejního šéfa New Yorku jsou nasazeny posily v ulicích, na hlavních stanicích metra, vlaků a na dopravních uzlech. Policisté střeží i vodní cesty,“ popisuje situaci washingtonská zpravodajka Lenka Kabrhelová.

Návštěvníci si na Times Square nesmějí například přinést alkohol. Policisté tvrdí, že náměstí je v tuto chvíli asi nejbezpečnějším místem v celém městě.

Nový rok v New Yorku přivítají o šest hodin později než v Česku.

Zkouška novoročního spouštění světelné koule na Times Square v New Yorku | Foto: Reuters

Zvětšit mapu

mkp, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme