Na turisty v egyptském letovisku asi útočili nejméně dva žraloci

V egyptském letovisku Šarm aš-Šajch útočili na turisty nejméně dva žraloci. Britskému deníku Guardian to anonymně řekli egyptští činitelé. Dosud Káhira tvrdila, že cizince v Rudém moři napadal jen jeden dravec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekreanti na pláži v Dahabu na Sinajském poloostrově nedlouho po útocích žraloků

Jak ale v Guardianu připustil nejmenovaný vládní činitel, i po zabití dvou žraloků se dá předpokládat, že nejméně jeden z útočících dravců je stále na svobodě. Také zahraniční experti se domnívají, že žraloků bylo více. Nasvědčují tomu prý i stopy na pokousaných lidech.

Stále se vyšetřuje i to, proč začali žraloci útočit a co je nalákalo do mělkých vod. Odborníci zaznamenali, že ke všem útokům došlo na malém prostoru zhruba ve stejnou denní dobu. Spekuluje se proto, že žraloky navzdory zákazu krmili lidé z turistického průmyslu, aby před fotoaparáty cizinců přilákali atraktivního živočicha.

S vážnými zraněními už skončili čtyři lidé z Ruska a Ukrajiny. Jednu Němku žralok pokousal tak, že zraněním podlehla. Kromě bezpečnosti cizinců jsou ve hře i příjmy z turistického ruchu, a celé téma je tak pro Egypt velmi citlivou záležitostí.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme