Na Ukrajině pokračuje sčítání volebních lístků

Na Ukrajině se sčítají poslední hlasy nedělních parlamentních voleb. Podle dosavadních výsledků je v čele reformní strana bývalého premiéra Viktora Juščenka Naše Ukrajina. Značný počet míst v Nejvyšší radě Ukrajiny ale získá také proprezidentský blok Pro sjednocenou Ukrajinu. Moskva už vyjádřila spokojenost s výsledky hlasování Ukrajinců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leonid Kučma | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Voldán o volbách na Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Alexandr Jakovenko prohlásil, že Rusko je spokojeno s výsledky voleb. Ruští pozorovatelé prý na základě svých zkušeností nepochybují o legitimnost volby ukrajinského lidu. Méně diplomaticky zareagoval předseda dolní komory ruského parlamentu Genadij Selezňov. Prohlásil za hlavní, že pravicové strany na Ukrajině nezískaly nadpoloviční většinu mandátů v parlamentu. Narozdíl od ruských pozorovatelů přibývá kritiky k průběhu voleb ze strany mezinárodních monitorovacích týmů. Vláda v Kijevě nezajistila rovné podmínky stranám a nebránila otevřenému ovlivňování voličů proprezidentskými státními strukturami.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme