Na Ukrajině se stupňuje konflikt mezi prezidentem Porošenkem a oligarchou Kolomojským

Na Ukrajině začal boj mezi oligarchy ve vysoké politice. Prezident Petro Porošenko důrazně pokáral vlivného oligarchu a gubernátora Dněpropetrovské oblasti Igora Kolomojského za chování neslučitelné s postavením veřejného činitele. Kolomojskij násilím zabránil dosazení prezidentova člověka do vedení společnosti Ukrtansnafta a vulgárně urážel novináře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský prezident Petro Porošenko | Zdroj: Reuters

Ukrajinská média informují o tom, že banka Privatbank Igora Kolomojského pod záminkou technických potíží zablokovala účty firmám prezidenta Petra Porošenka, celkem asi 50 milionů dolarů.

Kolomojskij nepřímo pohrozil, že pokud na něj a jeho firmy bude prezident dál útočit, přehodnotí svůj vztah k separatistům na východě země, proti kterým bojují i oddíly financované právě Kolomojským.

Dněpropetrovský gubernátor v ukrajinské televizi 1+1 prohlásil, že současné vedení povstaleckých republik má podle něj reálnou moc a obyvatelé by si je zvolili znovu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme