Na Ukrajinu už míří první zahraniční pomoc

Ukrajina už hlásí téměř pět desítek obětí běžné chřipky, nakaženo je přes 100 tisíc lidí. Ministerstvo zdravotnictví ale uklidňuje, že na prasečí chřipku zemřeli jen čtyři lidé, dalších třináct je hospitalizovaných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testovací souprava pro PCR diagnostiku viru A/H1N1 | Foto: Greg Sykes, ATCC

Ukrajina už požádala o pomoc například Polsko. Chybí ji především vakcíny a antibiotik. Proto budou léky proti chřipce dostupné v lékárnách výhradně na recept, aby se předešlo nárazovému výprodeji a spekulacím s cenou.

Premiérka Tymošenková požádala spoluobčany v televizním projevu, ať nepodléhají panice. Vyzvala je ale, ať nosí ochranné roušky v hromadné dopravě, v práci a raději i doma. Roušky ale v zemi chybí. Lidé si je tak podle premiérky mají vlastnoručně vyrobit.

První zásilku ochranných pomůcek na Ukrajinu už posílají Poláci a Slovensko. Do Kyjeva už také míří skupina expertů Světové zdravotnické organizace. Chtějí se přesvědčit, jak moc nebezpečné a reálné je další šíření viru prasečí chřipky.

Petr Vavrouška, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme