Na videu vraždících islamistů byl i druhý Francouz, potvrdily tajné služby

Francouzské tajné služby identifikovaly totožnost druhého francouzského občana, který vraždil spolu s dalšími členy Islámského státu zajatce. Včetně syrských vojáků a amerického humanitárního pracovníka. Identitu 22letého rodáka z okolí Paříže potvrdil i prezident Francois Hollande.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci Islámského státu | Foto: BBC, YouTube. com

Druhým Francouzem, který zabíjel ve jménu džihádu, je Michaël Dos Santos, kterého francouzské zpravodajské služby znají pod jménem Abou Hotman.

Rodák z Champigny-sur-Marne, města na jihovýchod od Paříže, konvertoval k islámu v roce 2009 a do Sýrie odjel před rokem.

Svou aktivitou se netajil a hodně se objevoval na sociálních sítích, kde si ho všimly zpravodajské služby.

Francouz Maxime Hauchard, jeden z džihádistů Islámského státu na videu s vraždou amerického humanitárního pracovníka Petera Kassiga a syrských vojáků | Foto: ČTK/AP

Spolu s Maximem Houchardem jsou na videu z vraždy Petera Kassiga a syrských zajatců.

Podle Le Mondu se k džihádu připojilo už na 1200 Francouzů, kteří bojují v Sýrii a Iráku.

Západní rozvědky se nyní snaží identifikovat další extremisty, kteří na videu nejsou maskováni. Údajně tam byl kromě dvou Francouzů přítomen ještě nejméně jeden Brit.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme