Na vojenské lodi byly desítky kilogramů drog

Krátce předtím, než měla cvičná loď vojenských námořních sil Kolumbie odplout do USA, na ní bylo nalezeno velké množství kokainu a heroinu. Je to další skandál pro kolumbijské bezpečnostní složky. Jak prohlásila místní vláda, poté, co celníci nalezli 16,5 kilogramů heroinu a 10 kilogramů kokainu ukrytého ve strojovně historické námořní lodi Gloria, všech 75 členů posádky lodi bylo zbaveno hodnosti. Vláda prohlásila, že "by raději viděla loď zkorodovanou, než to, jak tento druh zločinu nadále pokražuje v korozi národní cti."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy

Celá posádka zůstane suspendována, dokud se nenajdou praví viníci. Loď Gloria, na jejíž palubě cestují praktikanti po celém světě a vylepšují image Kolumbie, měla v příštím měsíci zamířit do Spojených států amerických a do Evropy.

Na trhu s drogami v USA nebo v Evropě by nalezená narkotika měla cenu několika milionů amerických dolarů. Velitel lodi Mauricio Soto prohlásil, že tři členové posádky jsou už kvůli nálezu vyslýcháni.

Celý případ je prý velikou ostudou pro zemi, která od Spojených států ročně získává stamiliony dolarů na potírání drog a rebelie. Tento objev je však jen pokračováním skandálů kolem bezpečnostních sil Kolumbie. Zhruba před měsícem vojenská patrola omylem zabila nejméně šest vojáků, sedm policistů a devět civilistů. Za tento skandál se veřejnosti omluvil kolumbijský prezident Alvaro Uribe.

Vloni odstoupil šéf národní policie po obviněních, že jeho lidé převzali více než milion dolarů v úplatcích za to, že povolovali distribuci kokainu.

Markéta Kaclová, Nora Grundová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme