Na Volze se potopil parník, 96 lidí je nezvěstných

Nejméně jeden člověk zemřel a 96 lidí se pohřešuje po potopení parníku Bulgaria na řece Volze. Dalších 85 lidí zachránil jiný parník plující náhodně kolem. Záchranné práce stále pokračují, zapojily se i vrtulníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z pasažérek potopeného parníku, kterou se podařilo zachránit, v přístavu v Kazani | Foto: Reuters

Mluvčí ruského ministerstva pro mimořádné situace Irina Andrianovová řekla, že šance najít někoho živého už je jen velmi malá. Záchranné práce ale stále pokračují, zapojily se i vrtulníky.

Parník Bulgaria byl v době potopení plně obsazen. 140 cestujících doplnilo 33 členů posádky. Loď se potopila několik hodin poté, co se vypravila na svou trasu z Bolgaru do Kazaně. Ke dnu klesla asi 3 kilometry od břehu v místě, kde je řeka hluboká 20 metrů.

Podle posledních informací byl parník velmi starý, postavený v Československu v roce 1955. Proč se potopil, zatím vyšetřovatelé nevědí. Podle agentury Itar Tass není vyloučeno, že v lodi byla trhlina a voda parník rychle zaplavila.

Igor Maňour, Silvie Třeslínová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme