Na východě Turecka uhynula najednou tisícovka kuřat

Na východě Turecka uhynula najednou asi tisícovka kuřat. Vzorky už veterináři odeslali do laboratoří, aby zjistili, zda nebyla drůbež napadena ptačí chřipkou. Nepovažují to ale za pravděpodobné.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veterináři a ptáci

Veterináři a ptáci | Zdroj: ČTK

Poblíž města Patnos v provincii Agri zahynulo na 1000 kuřat z chovu čítajícího 6000 kusů drůbeže.

Veterináři se nedomnívají, že úhyn má na svědomí ptačí chřipka a oblast ani nebyla uzavřena do karantény jako okolí farmy u vesnice Kiziksa na severozápadě země, kde byl tento týden zjištěn smrtící virus H5N1.

Až 1000 kuřat uhynulo během posledních 15 dnů také poblíž města Halfeti v provincii Sanliurfa na jihovýchodě země. Místní úřady ale tvrdí, že kuřata zřejmě zemřela na otravu pesticidy. Skutečná příčina se vyšetřuje.

Evropská komise právě ve čtvrtek oznámila, že v Turecku byl zjištěn virus ptačí chřipky H5N1, který může být nebezpečný pro člověka. Podle tureckých úřadů je ale situace v zemi pod kontrolou a epidemie nehrozí.

Brusel již zakázal dovoz živého ptactva a drůbežích výrobků z Turecka a rovněž zasaženého Rumunska platný běžně na půl roku.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme