Na východní Ukrajinu dorazilo dalších 50 kamionů s ruskou humanitární pomocí

Ve východoukrajinském Doněcku vykládají ruskou humanitární pomoc – elektrické agregáty, léky, jídlo a stavební materiál. Náklad tentokrát přivezlo 50 kamionů. Ukrajinský prezident Petro Porošenko předtím nařídil zastavit sociální platby a platy v rozpočtové sféře obyvatelům povstaleckého východu. Ruský prezident Vladimir Putin to označil za velkou chybu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konvoj kamionů KAMAZ s humanitární pomocí míří z Ruska na Ukrajinu

Konvoj kamionů KAMAZ s humanitární pomocí míří z Ruska na Ukrajinu | Zdroj: Reuters

„Vlastnoručně odřezávají tyto regiony. Proč? To nechápu,“ reagoval Vladimir Putin na nejnovější rozhodnutí Kyjeva.

„Vzpomeňte si na naše tragické události na Kavkaze. Dokonce ani v těch nejtěžších dnech, měsících a letech jsme nezastavili financování Čečenské republiky. Na první pohled to sice vypadalo hloupě, ale dělali jsme to kvůli našim morálním závazkům vůči lidem,“ dodal.

Ruský prezident doufá, že Ukrajina ještě svůj postoj přehodnotí. Premiér takzvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko považuje embargo za první krok k uznání povstaleckých republik ze strany Kyjeva.

Martin Dorazín, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme