Na východním Slovensku čekají lidé na odškodnění po záplavách už celý rok

Už rok čekají na finanční odškodnění obyvatelé postižení povodněmi na východním Slovensku. Premiér Robert Fico tehdy zatopené vesnice okamžitě navštívil, přislíbil pomoc, ale starostové si stěžují, že do dneška neviděli ani euro.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodněmi stržený most (ilustr. foto)

Povodněmi stržený most (ilustr. foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Slovenská vláda zatím zaplatila záchranné práce, a to téměř z devadesáti procent. Tato povinnost vyplývá státu ze zákona, a s tím jsou starostové také spokojeni. Věří, že časem dostanou i zbylých deset procent.

Odškodnění, které ale premiér Fico na místě před rokem přislíbil, nedostali obce, ani samotní obyvatelé. Například v obci Čirč, kde zemřeli dva sourozenci při záchraně majetku, získali jejich pozůstalí peníze pouze od pojišťoven. Ani matka zesnulých se doposud žádné finanční pomoci od státu nedočkala.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme