Na východním Slovensku vybuchl tranzitní plynovod

Na východním Slovensku explodoval brzy ráno hlavní plynovod. Při incidentu a následném požáru nebyl nikdo zraněn, dodávky plynu jsou omezené pouze lokálně. Záchranářům se podařilo požár zdolat během dvou hodin, oficiální příčiny výbuchu zástupci Slovenského plynárenského podniku dosud nezveřejnili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

potrubí, plynovod | Foto: Archiv ČRo

K výbuchu došlo před šestou hodinou ranní asi 200 metrů od městečka Slanec směrem na Košice. Z potrubí šlehaly plameny až do výšky 20 metrů, nikdo však nebyl zraněn. Po osmé hodině plynaři zastavili přívod plynu a hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu. Policie uzavřela cestu a odklonila dopravu.

Podle neoficiální verze by příčinou exploze mohla být rez - její kousek mohl letět potrubím a třením o stěnu vytvořit jiskru, která pak zavinila požár. Výbuch roztrhal téměř 40 metrů potrubí pod zemí, tlaková vlna rozbila okna, ale větší škody na majetku nezpůsobila.

Hasiči sice požár už zlikvidovali, teď ale hledají v podzemí s pomocí termokamery další možná ohniska, proto je oblast výbuchu a hlavní silnice ze Slance do Košic stále uzavřená.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme