Na západě Rakouska zemřeli při střelbě na koncertě tři lidé, dalších 11 je zraněných

Na západě Rakouska se brzy ráno střílelo, zemřeli tři lidé a 11 osob je zraněných. Jeden z účastníků venkovního koncertu v Nenzingu, asi 40 kilometrů od hranic s Lichtenštejnskem, začal bezhlavě pálit do davu asi 150 lidí. Podle policie jeho motiv není zatím jasný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„Při koncertě v klubu motorkářů tady v Nenzingu se pohádal pár účastníků. Pak jeden z nich na parkovišti vytáhl zbraň a začal kolem sebe střílet. Dva lidi zabil, 11 zranil a pak spáchal sebevraždu,“ řekla serveru vol.at policejní mluvčí Susanne Dilpová.

Rakouská police uvedla, že ve vorarlberském městečku Nenzing začal v časných ranních hodinách střílet 27letý muž. Podle všeho se těsně předtím na parkovišti pohádal s neznámou ženou, poté vytáhl z automobilu zbraň a začal pálit do davu lidí, kteří se kolem 3:00 SELČ na místě ještě bavili.

O motivech pachatele zatím není nic bližšího známo. „Přesný průběh události zatím nedokážeme rekonstruovat," řekla televizní stanici ORF policejní mluvčí.

Podle ní není ani jasné, kolik ran střelec vypálil. Zranění lidé byli převezeni do blízkých nemocnic, někteří jsou ve vážném stavu.

V Nenzingu, několikatisícovém městečku vzdáleném asi 40 kilometrů od hranic s Lichtenštejnskem, se v sobotu konala tradiční akce místního motorkářského klubu The Lords spojená s koncertem. Po střelbě na místě podle místních médií vypukla panika.

Server Vorarlberg Online napsal, že mnozí návštěvníci akce prchali a hledali úkryt v lese, někteří se dostali až na blízkou dálnici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme