Na zasedání ukrajinské vlády se zatýkalo kvůli korupci

Ukrajinská policie zatkla na zasedání vlády šéfa Státní služby pro mimořádné situace Sergeje Bočkovského a jeho náměstka Vasilije Stojeckého. Oba jsou podezřelí z korupce při státních zakázkách na dodávky pohonných hmot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie nasadila pouta Sergejovi Bočkovskému přímo na zasedání vlády v Kyjevě | Zdroj: Reuters

Z prostředků služby mizelo asi 13 procent na účty šéfů. Přes soukromé firmy peníze putovaly do daňových rájů ve Spojených státech.

Potom se zase přes jiné firmy vracely zpět už na soukromé účty Sergeje Bočkovského a Vasilije Stojeckého v Evropě, Ukrajině a také v Rusku.

„V rámci tohoto prostého schématu se státní zakázky prováděly přes soukromou společnost, která peníze převáděla do daňového ráje na ostrově New Jersey,“ řekl ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ukrajinská policie zatkla šéfy služby pro mimořádné situace přímo na zasedání vlády. Na jejich účty mizelo asi 13 procent z prostředků služby

„Odtud šly na účty soukromých firem, které patří Bočkovskému a Stojeckému,“ dodal. Podle něj nešlo o představení, ale o léčbu, která má být veřejná.

Arsen Avakov také požádal ministry vnitra a příslušné úřady ve Spojených státech a evropských zemích, aby při vyšetřování této těžké trestní činnosti byli nápomocní a dodali další údaje do vyšetřování, které stále pokračuje.

Policisté nasadili šéfům služby pro mimořádné situace pouta přímo na zasedání vlády před desítkami kamer a fotoaparátů.

Oba podezřelé měl korumpovat například ruský Lukoil, od kterého služba pro mimořádné situace nakupovala pohonné hmoty za podezřele vysoké ceny.

Státní služba pro mimořádné situace je důležitá silová a bezpečnostní složka ukrajinského státu. Resort má na starosti likvidaci a pomoc například při živelních katastrofách, záplavách, požárech, leteckých neštěstích, velkých dopravních nehodách a podobně.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme