Izraelku odsoudili v Rusku na 7,5 roku vězení za hrst hašiše. Její matka žádá Putina o milost

Izraelka Naama Issacharová vězněná v Rusku za drogový delikt v neděli požádala ruského prezidenta Vladimira Putina o milost. Oznámili to její právníci. Putin se při své nedávné návštěvě v Izraeli setkal s matkou Issacharové a slíbil jí, že se vše vyřeší.

Moskva/Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin se v Izraeli potkal s Yaffou Issacharovou, matkou Naamy Issacharové. Naama Issacharová je v Rusku vězněna kvůli pašování 9,5 gramů hašiše. | Zdroj: Reuters Connect

Putin se v Izraeli tento týden zúčastnil fóra o holokaustu pořádaného k 75. výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Matka Issacharové po setkání s ním řekla, že ji ujistil, že „bude všechno dobré“ a že jí „vrátí dceru domů“.

Issacharová byla zadržena loni v dubnu, když Ruskem projížděla na zpáteční cestě z Indie do Izraele. Měla u sebe 9,5 gramu hašiše a ruské úřady ji obvinily z pašování drog.

V říjnu byla odsouzena k 7,5letému trestu vězení. Izraelští politici žádali o její propuštění, při Putinově setkání s matkou Izraelky byl i premiér Benjamin Netanjahu s manželkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme