Nacionalistický UKIP obnoví kampaň ve čtvrtek, labouristé s konzervativci počkají do pátku

Britská nacionalistická Strana nezávislosti Spojeného království UKIP oznámila, že ve čtvrtek obnoví předvolební kampaň. Na jejich zastavení se všechny politické strany domluvily po pondělním teroristickém útoku v Manchesteru, při kterém zemřelo 22 lidí.

Londýn (Aktualizováno: 17:41 24. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul Nuttall - bývalý předseda strany UKIP | Zdroj: Reuters

Předseda UKIPU Paul Nutall řekl, že se lidé nesmí nechat zastrašit a dovolit agresorům, aby zničili způsob života, na který jsou zvyklí. Jeho strana tak chce ve čtvrtek představit svůj volební program.

Labouristé a konzervativci spustí kampaň znovu až v pátek.

Ve Spojeném království po útoku platí kritický stupeň ohrožení terorismem. Podle ministryně vnitra Amber Ruddové posílí policisty v ulicích britských měst skoro čtyři tisíce vojáků. Hlídat budou hlavně místa s velkým počtem lidí, jako jsou letiště, nádraží nebo sportovní a kulturní akce.

Britský parlament ve středu uzavřel své budovy pro turisty a u Buckinghamského paláce zrušili tradiční střídání stráží.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme