Nad střelcem z Washingtonu spadla klec

Vyšetřovatelé už mají jistotu, že ve vězení v Marylandu drží ostřelovače, kteří po tři týdny ohrožovali okolí Washingtonu. Veterán války v perském zálivu Johna Allen Muhammad a jeho nevlastní syn jamajského původu u sebe měli zbraň, kterou odborníci označili za vražedný nástroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Allen Muhammad | Foto: ČTK/EPA

Balistické zkoušky potvrdily, že poloautomatická puška ráže 5,56 milimetru nalezená v autě dvou zadržených mužů, je zbraní kterou bylo v okolí Washingtonu zastřeleno deset lidí a tři těžce zraněni. Oznámila to americká policie, která také potvrdila, že od nynějška pokládá jedenačtyřicetiletého Johna Allena Muhammada a sedmnáctiletého Johna Lee Malvoa oficiálně za podezřelé ze série vražd. Muhammad byl už ve čtvrtek obviněn z nedovoleného držení zbraně.

Vyšetřovatelé mají řadu dalších důkazů, které zajistili na různých místech Spojených Států, ale také v automobilu, ze kterého pravděpodobně vrazi stříleli. Zatím však není zcela zřejmý motiv řádění střelců i když se řada pozorovatelů přiklání k tomu, že roli mohly sehrát protiamerické nálady Johna Allena Mohameda.

Řidič nákladního vozu, který oznámil policii, kde parkují podezřelí a zablokoval jim cestu pryč, se vzdal půlmilionové odměny ve prospěch rodin obětí.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme