Nad termínem vystřídání českých vojenských zdravotníků jsou otazníky

Nejdříve ve středu večer se do České republiky vrátí poslední část příslušníků 6. české polní nemocnice, která od letošního května působila v afghánském Kábulu. Doposud však není jasné, zda nedojde k dalšímu odkladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lůžková část | Foto: Armáda ČR

Původní termín musel být zrušen z bezpečnostních důvodů, protože velení mezinárodních mírových jednotek v Afghánistánu vyhlásilo vyšší stupeň pohotovosti. Jak informuje zpravodajka Radiožurnálu v Kábulu Petra Procházková, provoz na vojenské části letiště je výrazně omezen.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková: Návrat vojenských zdravotníků

Ředitel kábulského letiště potvrdil, že žádný z civilních letů nebyl zrušen. Omezení se týkají pouze mezinárodních mírových sil. Jak v rozhovoru pro Radiožurnál řekl nový velitel české mise v Kábulu pplk. Marek Obrtel, velitelství mezinárodních mírových sil musí mít určitý čas na to, aby zprávy o připravovaném útoku na některé z letadel prověřilo a zabezpečilo bezpečnost příslušníků všech kontingentů.

Pokud informaci nelze potvrdit ani vyloučit, musí se provést určitá opatření, poznamenal Obrtel. Zákaz letů značně komplikuje práci jeho lidí, protože z Prahy má přiletět zbytek 11. polní nemocnice. Ta má vystřídat 6. polní a působit v Kábulu do konce letošního roku.

Milan Kopp, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme