Naděje na vypátrání ostatků Daniela Pearla je malá

Pákistán posílil ochranu všech amerických diplomatických misí a dalších amerických zájmů v zemi. Vyzval také další americké instituce a firmy v zemi, aby samy posílily svá bezpečnostní opatření. Pákistán přistoupil k tomuto kroku v reakci na potvrzení vraždy amerického novináře Daniela Pearla jeho pákistánskými únosci. Ve čtvrtek dostaly americké úřady videozáznam dokumentující jeho vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

D. Pearl | Zdroj: ČTK

Vdova po Pearlovi Marianne, která je v sedmém měsíci těhotenství, označila vraždu svého manžela za akt barbarství. Pátrání po únoscích se nyní soustřeďuje na oblast města Péšávar při hranicích s Afghánistánem.

Pakistánská policie předpokládá, že reportér byl zavražděn už před více než týdnem. Policie v neděli také oznámila, že tělo zavražděného nebude zřejmě nikdy nalezeno. K tomuto závěru dospěli pákistánští vyšetřovatelé poté, prozkoumali videozáznam zachycující jeho poslední okamžiky. Pátrání po jeho těle přesto pokračuje.

Vypátrání a potrestání pachatelů vraždy Daniela Pearla nadále požaduje Washington. Zavraždění novináře označil prezident George Bush za barbarský čin. FBI má k dispozici videozáznam, z něhož je zřejmé že Pearlovi jeden z útočníků ostrým nástrojem prořízl hrdlo.

Daniel Pearl byl unesen v jihopákistánském Karáčí 23. ledna, když se pokoušel získat rozhovor s představitelem radikální muslimské organizace. Pracoval na článku o muži, který se pokoušel během letu Paříž-New York odpálit nálož ukrytou v podpatku boty. Pákistánská policie zatkla tři muže podezřelé z únosu Američana. Podle jednoho z nich, Ahmada Umara Saída, byl Pearl zabit, protože byl židem pracujícím proti islámu.

Daniel Pearl je devátým zahraničním korespondentem, který zemřel násilnou smrtí od začátku americké vojenské operace v Afghánistánu.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme