Nader oznámí, jestli bude znovu kandidovat

Americký multimilionář Kurt Nader, který se jako kandidát Zelených ucházel v roce 2000 neúspěšně o křeslo v Bílém domě oznámí, zda bude opět kandidovat. Kandidáti, kteří nepatří ke dvěma hlavním politickým stranám ve Spojených státech, jsou v boji o prezidentské křeslo ve velké nevýhodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka USA | Foto: Bílý dům

V prezidentských volbách nemají Republikáni a Demokrati na národní úrovni prakticky žádnou konkurenci. Kandidáti třetích stran drží v pozadí řada administrativních překážek, přesto mohou bohatí a nezávislí zkomplikovat slonům a oslům život. Kurta Nadera mnozí demokrati obviňují, že už před 4 lety sebral jejich kandidátovi Al Gorovi cenné hlasy, na rozhodující Floridě až 100 tisíc a tím přispěl k vítězství George Bushe.

Sedmdesátiletý Nader nebude tentokrát kandidovat jako představitel Zelených, ale zvažuje kandidaturu, jako nezávislý. Demokraté se mu to snaží rozmluvit.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme