Nadšení stuttgartských fandů nespláchla ani průtrž mračen

Německo čeká předposlední den fotbalového mistrovství světa. Ve Stuttgartu vyběhnou naposledy na trávník "miláčci" domácích příznivců k zápasu o třetí místo. Jak Němci, tak jejich portugalský soupeř v zápase o bronz utkání přičítají velký význam. Dění posledních hodin ovlivnila nepřízeň počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bude mít dnes Německo důvod k radosti? | Foto: Jiří Hošek

I v hustém lijáku přivítalo výběr Jürgena Klinsmanna ve Stuttgartu 10.000 nadšených fanoušků. Poté, co se Němcům zavřela cesta do finále, se teď ulicemi linul pokřik "Stuttgart je lepší než Berlín". Příznivci se vytasili i s originálními transparenty, jako třeba "Klinsi, chci od Tebe chleba", čímž neznámý vtipálek narážel na prosperující pekařství rodiny německého kouče.

Jestliže průtrž mračen a bouřka nespláchla nadšení stuttgartských fandů, pak v centru Berlína večer rozmary počasí znemožnily konání obřího koncertu pro fotbalové příznivce. Ten měl být poděkováním fandům za jejich podíl na úspěchu právě končícího šampionátu i pozvánkou na příští mistrovství světa v Jihoafrické republice. Diváci tak přišli o některé hvězdy hudebního nebe, jako třeba Senegalce Youssou N'Doura.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme