Nahlášená bomba zdržela odjezd severokorejského vůdce

Leningradské nádraží v Moskvě, odkud měl v neděli večer odcestovat severokorejský vůdce Kim Čong-il do Petrohradu, muselo být těsně před odjezdem kvůli ohlášené náloži evakuováno. Celý objekt byl neprodyšně uzavřen a prohledán policisty se speciálně cvičenými psy. Žádná výbušnina ale nalezena nebyla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Moskvy uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, evakuaci nádraží nařídila policie poté, co neznámá osoba telefonicky oznámila existenci výbušniny v objektu. Na místě byly zesílené oddíly policie, které už před touto mimořádnou událostí chystaly zvláštní bezpečnostní opatření kvůli odjezdu severokorejského vůdce. Podle agentury Interfax byli přivoláni hasiči, lékařská služba a záchranáři. Policisté ani s pomocí speciálně cvičených psů však žádnou výbušninu neobjevili. Kim Čong-li tak mohl přece jen nastoupit do opancéřovaného vlaku směrem do Petrohradu, kde má strávit další dva dny své návštěvy Ruska. Jeho odjezdu asistovaly i zvláštní jednotky ruského ministerstva vnitra OMON.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme