Nahlášená bomba zdržela odjezd severokorejského vůdce

Leningradské nádraží v Moskvě, odkud měl v neděli večer odcestovat severokorejský vůdce Kim Čong-il do Petrohradu, muselo být těsně před odjezdem kvůli ohlášené náloži evakuováno. Celý objekt byl neprodyšně uzavřen a prohledán policisty se speciálně cvičenými psy. Žádná výbušnina ale nalezena nebyla.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Moskvy uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, evakuaci nádraží nařídila policie poté, co neznámá osoba telefonicky oznámila existenci výbušniny v objektu. Na místě byly zesílené oddíly policie, které už před touto mimořádnou událostí chystaly zvláštní bezpečnostní opatření kvůli odjezdu severokorejského vůdce. Podle agentury Interfax byli přivoláni hasiči, lékařská služba a záchranáři. Policisté ani s pomocí speciálně cvičených psů však žádnou výbušninu neobjevili. Kim Čong-li tak mohl přece jen nastoupit do opancéřovaného vlaku směrem do Petrohradu, kde má strávit další dva dny své návštěvy Ruska. Jeho odjezdu asistovaly i zvláštní jednotky ruského ministerstva vnitra OMON.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme